طراحی دکوراسیون غرفه های نمایشگاهی

طراحی دکوراسیون غرفه های نمایشگاهی

در مقاله های قبلی شما را با نکات مهم و کلیدی که در رابطه با “طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه لباس” و “دکوراسیون داخلی فروشگاه مواد غذایی” آشنا کردیم. حال لازم دانستیم تا اصول طراحی غرفه های نمایشگاهی را نیز آموزش دهیم.

هر ساله نمایشگاه های متعددی با موضوعات مختلف برگزار می شود. اگر شما مدیر یک شرکت هستید و یا محصولی دارید که میخواهید به مردم معرفی کنید. نمایشگاه ها میتوانند بهترین مکان برای شما باشند چرا که در سال های اخیر مردم، از طبقات مختلف، علاقه مند به بازدید از نمایشگاه ها شده اند. اما تنها حضور در نمایشگاه کافی نیست.

غرفه های نمایشگاهی – آبستره

با توجه به فضای رقابتی، شما باید بتوانید غرفه ی خود را در نمایشگاه طوری دکور کنید که مردم و افرادی که از جلوی غرفه شما رد می شوند را در مورد محصولتان کنجکاو کنید و آنها را به سمت خود بکشید. مشتریان شما و یا بازدید کنندگان زمان محدودی دارند و معمولا برای هر غرفه بین 5 تا 20 دقیقه زمان میگذارند. پس شما باید در این مدت محصولتان را به درستی معرفی کنید. اینطوری میتوانید حضور پر رنگ تری نسبت به رقبای خود داشته باشید و به موفقیت بیشتری نیز دست پیدا کنید.

پس در اینجا مسئله اصلی نحوه چیدمان و تزیین غرفه در نمایشگاه خواهد بود. در این مقاله قصد داریم تا شما را با طراحی دکوراسیون غرفه های نمایشگاهی از زبان طراحان حرفه ای شرکت آبستره آشنا کنیم و ایده های کارآمدی را به شما پیشنهاد بدهیم.

نکات کلیدی طراحی دکوراسیون غرفه های نمایشگاهی

اولین نکته ای که همیشه طراحان داخلی حرفه ای در بهترین شرکت دکوراسیون داخلی تاکید می کنند. استفاده از رنگ های مناسب است که در اصطلاح بازی با رنگ میگویند. رنگ ها علاوه بر اینکه باعث زیبایی غرفه شما میشود، میتواند تاثیر بسیاری بر جذابیت و میزان دیده شدن محصولتان داشته باشد. پس در زمان غرفه سازی و یا تزیین غرفه خود حتما از تاثیر پذیری رنگ ها استفاده کنید.

طراحان داخلی در بیشتر موارد تاکید دارند تا در زمان طراحی غرفه نمایشگاهی، از رنگ لوگو استفاده کنید. این کار باعث می شود تا بیشتر در ذهن مخاطبتان بمانید. اما در موارد دیگر باید برای دیده شدن از رنگ ها در کنار هم و به طور هماهنگ استفاده کرد.

به طور مثال، سعی کنید از رنگ های گرم مانند قرمز و نارنجی به عنوان رنگ غالب استفاده کنید. ولی نه به مقدار زیاد. در کنار رنگ های گرم، همیشه از رنگ های خنثی مثل خاکستری و یا سفید بهره میبرند تا چشم مخاطب و بازدید کننده خسته نشود.

طراحی دکوراسیون غرفه های نمایشگاهی

استفاده از رنگ های تیره نیز میتواند ایده خوبی برای غرفه آرایی باشد. رنگ های تیره معمولا موجب جذابیت و شیک شدن مکان میشود. در صورتی که بتوان ماهرانه در این بین از رنگ های گرم نیز استفاده کرد.

استفاده بهینه از فضای غرفه یکی از مهم ترین اصل در دکوراسیون غرفه های نمایشگاهی است. اگر غرفه کوچکی دارید، از قفسه و یا استند استفاده نکنید. زیرا مسیر عبور بازدید کنندگان را محدود می کنید. میتوانید محصولتان را بر روی دیوار به نمایش بگذارید.

اما اگر مساحت غرفه شما طوریست که میتوانید از غرفه و یا استند استفاده کنید. سعی کنید آنها را به شکلی خلاقانه به کار ببرید. طوری طراحی کنید که حس کنجکاوی را در بازدید کنندگان بیشتر کند و آنها را ترغیب کند که به سمت غرفه و یا محصولتان بیایند. برای ایجاد قفسه های خلاقانه هم لازم نیست کار های پیچیده ای انجام دهید. ایده های ساده همیشه جواب میدهند!

در برخی مواقع شما نیاز دارید تا با مشتری های خود گفت و گویی داشته باشید و یا به سولات آنها پاسخ دهید. پس لازم است تا مکانی را برای مذاکره اختصاص دهید. استفاده از میز و صندلی و یا مبلمان مناسب باعث ایجاد حس راحتی در مشتریان شما میشود. و همین حس راحتی و آسودگی اولویت اول در برقراری ارتباط با مشتری است.

اگر شما شرکتی هستید که میخواهید تصویری مناسب از خود در ذهن مخاطب و مشتریان بر جای بگذارید. باید از تصاویر گرافیکی بزرگتر و عناصر معماری متفاوت تر و متمایز تری در دکوراسیون داخلی خود استفاده کنید.

وبلاگ شرکت آبستره

طراحی دکوراسیون غرفه های نمایشگاهی

مبلمان اداری

5/5 - (1 امتیاز)