طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه لباس

طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه لباس

طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه ها از جمله فروشگاه های لباس از اهمیت خاص و ویژه ای برخوردار است. این طراحی داخلی باید طوری باشد تا مشتری ترغیب شود وارد فروشگاه شده و با دقت تمامی محصولات را مشاهده کند و در نهایت با خرید محصولی از فروشگاه خارج شود.
دقت در نحوه چیدن دکور و استفاده از رنگ های موثر در ویترین یکی از فاکتور هایی است که باعث می شود مشتریان حتما سری به داخل فروشگاه شما بزنند.
وبلاگ شرکت آبستره
در این مقاله سعی کردیم تا تمامی ترفند ها و ایده های دکوراسیون داخلی فروشگاه به گفته حرفه ای ترین طراحان را به شما آموزش دهیم.
با مطالعه این مقاله میتوانید یاد بگیرید. که چگونه میشود به وسیله بازی با رنگ ها و نحوه چیدن دکور داخل مغازه یا فروشگاه، مشتریان بیشتری را به داخل جذب کنید. برای انجام طراحی های داخلی میتوانید از مشاوران خبره بهترین شرکت دکوراسیون داخلی، شرکت آبستره، کمک بگیرید.

نکات کلیدی طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه لباس:

1. ایتدا از در ورودی شروع میکنیم. برای قسمت ورودی مغازه یا فروشگاه سعی کنید از رنگ های شاد و روشن مانند زرد و قرمز استفاده کنید. چرا که رنگ های تیره معمولا تاثیر مثبتی ندارند و باعث دفع مشتری میشود.
اما بیایید تا رنگ زرد و قرمز را هم از دیدگاه علمی و روان شناسانه نیز بررسی کنیم. رنگ زرد اولین رنگی است که توسط شبکیه چشم دریافت میشود. به رنگ قرمز هم در اصطلاح رنگ توقف میگویند(رنگ قرمز چراغ راهنمایی) و موجب تحریک خریداران میشود.
شرکت آبستره

2. اگر نمیخواهید که بخش ورودی داشته باشید، میتوانید این بخش از فروشگاه یا مغازه خود را باز نگه دارید و یا تمام شیشه کنید. اگر هم از شیشه استفاده میکنید، حتما در تمیز نگه داشتن آن دقت لازم را داشته باشید.

3. حالا وارد قسمت داخلی میشویم. اولین فاکتوری که باید قبل از هر چیزی در نظر بگیرید. نور پردازی مناسب ویترین و داخل مغازه است. نکته ای که باید در اینجا تاکید کنیم این است که مشتری تمایلی به مغازه های تاریک ندارد و یا اگر وارد اینجور مغازه ها شود.
سریع و بدون هیچ خریدی خارج میشود. مشتریان شما، اگر خانم باشند. با دقت و وسواس بسیاری به رنگ و جنس محصولات نگاه میکنند. پس برای اینکه مشتری شما بتواند با آرامش رنگ مورد نظر خود را تشخیص داده و با خیال راحت خرید کنند. بهتر است که نور را وارد فروشگاه یا مغازه خود کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه لباس

وبلاگ شرکت آبستره

4. استفاده از رنگ داخل محیط مغازه یا فروشگاه یکی از فاکتورهای تاثیر گذار در جذابیت محیط و در نتیجه جذب مشتری است. باید با توجه به سبک دکوراسیون داخلی فروشگاه خود و با توجه به این که چه محصولی را میفروشید رنگ مناسب و ایده آل را هم انتخاب کنید.
اگر فروشگاه لباس مردانه دارید یا زنانه، باید دقت کنید که از رنگ های مورد علاقه مشتریان خود بیشتر استفاده کنید. در حالت کلی مغازه هایی با دکوراسیون کلاسیک بهتر است از رنگ های گرم و ملایم استفاده شود و اگر از دکوراسیون مدرن استفاده می کنید.

شرکت آبستره
بهتر است از رنگ های اسپرت و تند در دکوراسیون داخلی خود بهره ببرید. به رنگ های گرم مانند نارنجی و قهوه ای به اصطلاح رنگ های اطمینان بخش و به رنگ های خنک مانند سبز و آبی نیز به اصطلاح رنگ های آرامش بخش گفته میشود.
برای اینکه رنگ داخل محیط فروشگاه برای مشتریان خسته کننده نباشد. بین رنگ هایی که استفاده می کنید بهتر از قسمتی را به عنوان تنفس در نظر بگیرید. یعنی اگر از رنگ نارنجی استفاده میکنید. حتما در این بین از رنگ سفید هم بکار بگیرید.

5. برای سقف مغازه یا فروشگاه خود از رنگ سفید استفاده کنید. یک خاصیت کاربردی که رنگ سفید دارد این است که فضای داخلی را بزرگ نشان میدهد.

مطالب مرتبط: “طراحی دکوراسیون غرفه های نمایشگاهی

مطالب مرتبط: “دکوراسیون داخلی فروشگاه های مواد غذایی

طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه لباس

6. نکته بعدی، نحوه چیدمان محصولات داخل فروشگاه است. موردی که از نظر روان شناسان هم تایید شده این است که اگر کسی جنسی را در دست بگیرد و لمس کند. احتمال خرید آن جنس بالا میرود.
پس سعی کنید اجناس خود را در دسترس مشتری قرار دهید تا بتوانند از نزدیک آن را در دست گرفته و مشاهده کنند.

7. یکی از امکانات بسیار خوب در فروشگاه های لباس، استفاده از رگال در دکوراسیون داخلی است. اما سعی کنید از هر رگال برای یک نوع لباس استفاده کنید.
به طور مثال در یک رگال، شلوار و بلوز را در کنار هم قرار ندهید و نکته بعدی سعی کنید رگال های خود را شلوغ نکنید. اگر تعداد لباس های آویزان شده کمتر باشد، بهتر است. اینجوری مشتری فرصت این را پیدا میکند تا از تمامی لباس های آویزان شده به دقت دیدن کند.
وبلاگ شرکت آبستره

8. یکی از اصول مهم در طراحی دکوراسیون داخی فروشگاه ها این است که شما اجناس یا محصولات ویژه (مثلا اجناس دارای تخفیف یا محصولات جدید و مطابق مد روز یا …) خود را در معرض دید قرار دهید.

طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه لباس

در برخی از فروشگاه ها مثلا فروشگاه های کیف و کفش میشود از باکس هایی استفاده کرد که دارای نور هدفدار هستند. با این روش شما میتوانید اجناس تاپ و خاص خود را به طور اختصاصی به مشتری خود معرفی کنید.
برای معرفی محصول خاص خود سعی کنید از لیبل ها و یا تزیینی هایی به رنگ قرمز استفاده کنید.
شرکت آبستره

9.همه انسان ها از تمیزی و مرتب بودن لذت میبرند. پس حتما فروشگاه و مغازه خود را همیشه تمیز کنید و سعی کنید که هیچ وقت گرد و غباری روی اجناس یا قفسه ها ننشیند.
مخصوصا اگر فروشگاه لباس زنانه دارید! کفپوش ها یکی از عواملی هستند که میتوانند در تمیز نشان دادن محیط داخلی فروشگاه موثر باشند. کفپوش هایی با رنگ مات بهترین گزینه هستند چرا که باعث میشود مغازه یا فروشگاه شما تمیز تر به نظر برسد.

10.ترفندی دیگر جدا کردن صندوق و کانتر های فروش اجناس است. بهتر است که صندوق نزدیک به درب خروجی باشد.
وبلاگ شرکت آبستره

مبلمان اداری

5/5 - (2 امتیاز)